Sternik motorowodny Kraków

  • Cena kursu: 650 zł
  • Koszt egzaminu: 250 zł – osoby dorosłe, 125 zł – studenci i uczniowie do 26 roku życia
  • Miejsce kursu: Restauracja „Tarasy Tynieckie”, ul. Promowa 8, 30-398 Kraków
  • Terminy: soboty

Masz pytania: ZADZWOŃ !!!

szkolenie-motorowodne-krakow

Czym jest patent sternika motorowodnego?

Patent sternika motorowodnego to nic innego jak prawo jazdy na łodzie motorowe i skutery wodne. Mimo, iż jest to pierwszy stopień wtajemniczenia, patent motorowodny daje nam bardzo szerokie uprawnienia: nieograniczone, rekreacyjne pływanie po wodach śródlądowych bez limitu mocy silnika; można również spróbować swoich sił na morskich wodach osłoniętych lub 2 Mm od brzegu na otwartym morzu w porze dziennej.  Nawet jeśli nie masz swojej łodzi, bez problemu możesz taką wypożyczyć na Mazurach, Chorwacji czy innych popularnych akwenach.

Nasi kursanci często twierdzą, że zdobycie uprawnień motorowodnych otworzyło im drzwi do nowej przygody,  dało możliwość odwiedzania pięknych miejsc i poznawania ciekawych ludzi. 

Jak wygląda kurs i egzamin motorowodny w Krakowie? 

W momencie zapisania się na kurs i opłacenia zaliczki, kursanci automatycznie otrzymują dostęp do:

– Nagranych wykładów

– Bazy przykładowych pytań egzaminacyjnych 

– Czytelnego, dobrze napisanego podręcznika.

Po samodzielnym przygotowaniu teoretycznym spotykamy się w naszej bazie w Krakowie w porcie przy klasztorze benedyktynów w Tyńcu, gdzie skupimy się głównie na umiejętnościach praktycznych:

– Pływanie wypornościowe

– Pływanie w ślizgu

– Manewr „człowiek za burtą”

– Poprawne cumowanie

– Praca w charakterze załogi

– Wiązanie węzłów żeglarskich 

Podczas krótkiego wykładu poruszymy także kluczowe aspekty motorowodniactwa, zwracając szczególną uwagę na przepisy i bezpieczeństwo.

Tego samego dnia odbędzie się egzamin państwowy- teoretyczny i praktyczny, a po jego pozytywnym wyniku, rozdanie zaświadczeń o zdanym egzaminie. 

Po wygenerowaniu wniosku na stronie Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego- zaświadczenie i wniosek należy wysłać pod adres Związku Motorowodnego. Czas oczekiwania na wydanie patentu wynosi około 30 dni.

Nasza baza mieści się w Krakowie malowniczych okolicach klasztoru benedyktynów w Tyńcu. Pływanie po Wiśle daje nam możliwość zapoznania się ze specyfiką żeglugi rzecznej, czego nie doświadczymy podczas szkoleń na Bagrach lub w Kryspinowie. Pływamy na nowych jachtach, z nowoczesnymi, ekonomicznymi silnikami Mercury, Yamaha, Suzuki.